Logo MCFR
ГоловнаФорум

Суміщення

Анна

31.05.2017

12:59

Доброго дня.
Як встановити розмір доплати (у %) при встановленні суміщення працівнику якщо посаду яку він суміщуватиме оплачується за погодинною тарифною ставкою із змінним графіком роботи і є дві тривалості дня: 11 год. у будні і 9 год. у вихідні. Працівник виконує обов'язки за сумісництвом 2 год. на день.

okukrcircus

13.06.2017

13:13

Доброго дня колеги. На державному підприємстві працівники які обіймають керівні посади не можуть суміщати. А коли ситуація навпаки? Чи може наприклад діловод суміщати посаду завідувача складу?

Інна Федорченко

13.06.2017

14:05

Суміщення професій, як правило,дозволяється в межах категорії персоналу,до якої належить працівник-робітники,професіонали тощо (п.3Постанови#1145).

Іринка

13.07.2017

19:13

Доброго дня. Секретар іде у щорічну відпустку, тож на час її відсутності виконанувати обов'язки секретаря покладають на старшого інспектора з кадрів. Але ж це не правильно? Підскажіть будь-ласка, чи можна так, адже секретар відноситься до категорії "технічні службовці", а ст. інспектор з кадрів - "фахівці". Дякую.

Olena_Moreva

15.07.2017

16:52


Зазначені обов язки можуть виконуватся вказанм працівником шляхом установлення доплати за виконання обов язків тимчасово - відсутнього працівнкавідповідно до п3 а п.3 постанови № 1298

Іринка

16.07.2017

12:18

Дякую.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет