Logo MCFR
ГоловнаФорум

Переведення тривалості відпустки з робочих у календарні дні

Ірина Миколаївна

17.03.2010

19:44

Вольфтайсс писал(а):
Если вам работник написал заявление "Прошу надати мені частину основної щорічної відпуски на 12 календарних днів... .
Якщо у працівника тривалість основної щорічної відпустки становить 24 кд, то такий поділ буде неправомірним, адже відповідно до ЗУ "Про відпустки" ділити можна відпустку таким чином, щоб одна безперервна частина була не менше 14 кд. _Sofi_ писал(а):
якщо працівник написав заяву на 5 днів (понеділок - п`ятниця)
Тоді - правильно! (ставити вихідні у суботу та неділю).

Контра

18.03.2010

10:16

Добрый день! В начале обсуждения темы (на 1 стр.) приводится два различных мнения по переводу рабочих дней в календарные. Мне в ближайшем будущем грядет предоставление чернобыльского отпуска - по закону 14 рабочих дней. Какой формулой пользоваться? Или правильным будет в заявлении написать на 14 рабочих дней, например с 01 июня. А в приказе уже - с 01 июня по 18 июня на 18 календарных дней?

a.personal

18.03.2010

11:03

В соответствии с п. 22 ст. 20 и п. 1 ст. 21 ЗУ от 28.02.91 г. №796-ХІІ «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы» лица, относящиеся к 1-й и 2-й категориям пострадавших, имеют право использовать очередной отпуск в удобное для них время, а также получать дополнительные отпуска с сох­ранением зарплаты продолжительностью 14 рабочих дней в год. Как сказано в письме Минтруда от 12.02.97 г. №10/2-493, указанные 14 рабочих дней переводятся в 16 календарных дней.

Ірина Миколаївна

18.03.2010

11:38

Контра писал(а):
Или правильным будет в заявлении написать на 14 рабочих дней, например с 01 июня. А в приказе уже - с 01 июня по 18 июня на 18 календарных дней?
Ні. І в заяві і в наказі - 16 календарних днів. (з 1 по 16 червня). Читайте роз"яснення на попередніх листах теми.

Контра

18.03.2010

14:32

Спасибо. Поняла, просто ввел в заблуждение вариант эксперта Елены Борисовны. Скажите пожалуйста, компенсация за данный (черноб.) неиспользованный отпуск при увольнении не положена?

Ірина Миколаївна

18.03.2010

15:33

Контра писал(а):
ввел в заблуждение вариант эксперта Елены Борисовны.
:shock: Олена Борисівна все правильно написала. Якщо ви щось не зрозуміли, краще перепитайте. Контра писал(а):
Скажите пожалуйста, компенсация за данный (черноб.) неиспользованный отпуск при увольнении не положена?
Ні, при звільненні компенсація не виплачується, дається довідка, що працівник не використав таку відпустку за 2010 рік. На підставі цієї довідки працівник зможе скористатися правом на цей вид відпустки на наступному місці роботи.

Контра

18.03.2010

16:27

Спасибо! Извините за невнимательность.

ViktoriyaNosova

02.07.2010

10:01

_Sofi_ писал(а):
понеділок - пятниця буде позначатися днями віпуски, а суббота та неділя - вихідними днями. .
на скільки я знаю, що вихідні, що щорічна відпустка в табелі позначаються однаково, там різниці видно не буде

Ірина Миколаївна

02.07.2010

10:26

ViktoriyaNosova писал(а):
на скільки я знаю, що вихідні, що щорічна відпустка в табелі позначаються однаково, там різниці видно не буде
Якщо ви однаково в табелі позначаєте вихідні дні, відпустки і відрядження, то у вас точно різниці не буде. :wink: Але не раджу так робити, аби бухгалтер при опрацюванні табелю не гадав - не обирав один з трьох варіантів.

ViktoriyaNosova

02.07.2010

10:34

мене саму це не дуже влаштовує, але я керуюсь позначками в типовій формі П-5, а вони там і для щ. відпустки і для вихідного однакові, а можна позначати інакше?

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет