Logo MCFR
ГоловнаФорум

кількість днів відпустки

Олена

18.07.2015

05:39

Доброго дня!я-працівник сфери освіти .моя щорічна відпустка складає більш 50 днів.чи маю я право на додаткову соціальну відпустку(я маю двох дітей віком до 15 років та матір'ю ,що одна виховує дітей)?

ГЛК

20.07.2015

09:51

Так.
Цитата:
Ст. 182-1 КЗпП
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А І групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А І групи, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу)
За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Зазначена у частині першій цієї статті відпустка надається понад щорічні відпустки, передбачені статтями 75 і 76 цього Кодексу, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 80 цього Кодексу.

Ірина

28.07.2015

06:30

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, какое количество дней отпуска у врача-стоматолога на 0,5 ставки, если согласно коллективного договора основной отпуск 24 кал. дня и дополнительный 25 кал. дней. Заранее спасибо.

Наталія

28.07.2015

16:45

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка вирішити проблему.
В приватному ВУЗі, щорічна чергова відпустка для працівників (окрім професорсько-викладацького складу) нараховувалась 28 календарних днів, проте підстави для цього я не знайшла (не знайшла ні колективного договору ні правил внутрішнього розпорядку). Зараз керівник хоче встановити тривалість чергової відпустки 24 календарних дні.
Підкажіть як правильно оформити все і задокументувати. Чи достатньо буде розробити і затвердити правила внутрішнього трудового розпорядку і в них прописати тривалість щорічної відпустки?
Дякую!!!

wissend

29.07.2015

08:42

якщо для такого випадку не достатньо вимог ст.6 ЗУ "Про відпустки" то можете прописати у ПВТР або КД ...

Наталія

29.07.2015

09:17

дуже дякую!

afrodita

31.07.2015

14:54

Доброго дня!!! Допоможіть , будь ласка, є така онлайн-табличка для розрахунку днів не використаної відпустки. Де її можно знайти. ДЯКУЮ !!!

Валентина

03.08.2015

09:06

Здравствуйте! Подскажите, как быть: человек работает с 1 марта 2014 года. Первый ежегодный отпуск отгулял в феврале этого года. Теперь хочет взять ежегодный отпуск за 2015 год в августе. Правомерно ли будет его отпустить? и чем регламентируется возмещение отпуска работником, в случае его увольнения до 1 марта 2016 года? Спасибо!

Ірина

03.08.2015

15:38

Доброго дня. Підкажіть , будь ласка, яка кількість днів відпустки начальника штабу цивільної оборони в ПТНЗ. Буду дуже вдячна.

dvs_lg

03.08.2015

16:07

Багато питань, відповім одразу на декілька.
afrodita

Калькулятор відпусток


Валентина
Щорічні відпустки надаються за графіком. Якщо працівник в цьому році використав відпустку за 2014 – 2015 робочий рік, то давати вдруге я не раджу, а вирішувати вам.
В наступному році він не матиме права на відпустку (у вашому випадку - 1 марта), і це буде повторюватися з року в рік..
При достроковому звільненні працівник мусить відшкодувати нараховані відпускні за невідпрацьований період. Трапляється так, що утримати нема з чого, працівник сам не поверта гроші, тоді треба позиваться до суду.

Ірина

Відпустка звичайна – 24 дні (основна) + додаткова щорічна – по колдоговору, можна встановити за ненормований робочий день 4 - 7 днів

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет