Logo MCFR
ГоловнаФорум

Відпустка без збереження заробітної плати

Марина

10.03.2017

15:35

Відповідь користувачу Катерина на повідомлення #197954

Відпустку без збереження заробітної плати працівник може брати частинами протягом року. Виходить, що ваш працівник просто в одній заяві попросив надати частини відпусток без збереження заробітної плати. І нічого ви не порушуєте.Єдине що формулювання "без урахування вихідних" не треба писати в заяві, просто зазначити частини відпустки.

Юлія

07.09.2017

11:26

Доброго дня.
Підкажіть, будь ласка, якщо працівник вже використав за календарний рік 15 днів відпустки без збереження зп, чи маємо ми право надати йому ще 5 днів без збереження зп? Підстав для надання відпуски в обов'язковому порядку немає. Дякую.

Інна Федорченко

07.09.2017

12:13

Юліє, доброго дня! Стаття 26 ЗУ "Про відпустки" За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Марина

07.09.2017

12:20

Відповідь користувачу Юлія на повідомлення #201765

Якщо ви надасте працівнику відпустку без збереження з/п більшої тривалості, то порушите законодавство про працю. За це порушення посадові особи підприємств і підприє­мець може заробити від інспекції з праці адмінштрафзгідно з ч. 1ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення(від 510 до 1700 грн).

Юлія

07.09.2017

14:28

Відповідь користувачу Марина на повідомлення #201768

Дякую велике!

Юлія

07.09.2017

14:30

Відповідь користувачу Інна Федорченко на повідомлення #201767

Дякую велике!

Вікторія

14.09.2017

23:41

Добрий вечір! Працівник написав заяву на відпустку без збереження заробітної плати на шість календарних днів з 15 вересня по 20 вересня 2017 року,чи враховуються вихідні дні?

Інна Федорченко

15.09.2017

09:56

Вікторія, звичайно враховуються. 21.09.2017р. до роботи приступити працівнику.

Вікторія

02.10.2017

22:43

Відповідь користувачу Інна Федорченко на повідомлення #201930

Дякую!

Людмила

09.10.2017

18:37

Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка. працівниця ДНЗ звернулась із заявою на відпустку на дитину до 6 років .Підстави всі є.Виникло питання :чи має право вона водити цю ж дитину до ДНЗ , адже вона перебувала у старшій групі, тобто підготовка до школи.Дякую

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет