Logo MCFR
ГоловнаФорум

Формула для підрахування днів компенсації за відпустку

sweet

14.01.2011

21:07

Добрый вечер! Хороший пример, а можно ли подтвердить нормативными документами этот расчет? тоже так считала, но сейчас у нас проверка КРУ и инспектор утверждает что делить нужно на 365 дней.Помогите, пожалуйста победить КРУ!

omo

15.01.2011

09:41

sweet писал(а):
а можно ли подтвердить нормативными документами этот расчет? тоже так считала, но сейчас у нас проверка КРУ и инспектор утверждает что делить нужно на 365 дней.Помогите, пожалуйста победить КРУ!
Допомогти можна. Хоча особисто я вважаю, що перевіряючі мають довести, що Ви робите щось неправильно, і хай при цьому пошлються на нормативні документи. Зокрема, хай покажуть, де написано, що ділити потрібно на 365 Із Закону про відпустки: Цитата:
Стаття 5. Визначення тривалості відпусток Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та іншими нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях. Святкові та неробочі дні (стаття 73 Кодексу законів про працю України) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону), не враховуються. (частина друга статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 02.11.2000 р. N 2073-III)
Звернули увагу? "При визначенні тривалості не враховуються". А ми саме визначаємо тривалість. А отже, маємо відняти святкові і неробочі дні і від відпрацьованих у робочому році днів і від усього робочого року. Скажу чесно, колись і я не розуміла, навіщо їх віднімати, але саме розробники Закону про відпустки звернули мою увагу на цю статтю і наголосили на тому, що саме так потрібно робити. Таким нюансам ми приділяємо багато уваги у журналі "КАДРОВИК. Трудове право і управління персоналом". Якщо й досі не передплачуєте його, передплатіть зараз. Ви завжди будете добре підготовлені до будь-якої кадрової перевірки. Можете скористатися сервісом онлайн-передплати, а можете просто звернутися до менеджерів Відділу передплати Видавничого дому МЦФЕР: (44)586-56-06 або peredplata@mcfr.com.ua Якщо поквапитесь, то ще встигнете отримати і перший (січневий) номер. Пам’ятаючи про те, що в деяких організаціях гроші на передплату з’являються лише у січні, ми замовили у друкарні на 200 примірників більше, ніж було передплатників станом на 01.01.2011. На сьогодні залишилося 64 примірники січневого номера журналу "КАДРОВИК. Трудове право і управління персоналом". Тож у Вас ще є шанс зібрати й увесь комплект "Взірцевої Колекції Відділу Кадрів"

sweet

15.01.2011

10:47

Большое спасибо, в понедельник буду во всеоружии!

Irishka22

17.01.2011

23:01

Подскажите, пожалуйста, а как рассчитывать отпуск, если сотрудник не отгулял отпуск за несколько предыдущих периодов? Тоесть, отдельно рассчитать каждый период, а потом сложить, количество компенсируемых дней по каждому отдельному периоду?

omo

17.01.2011

23:05

Irishka22 писал(а):
как рассчитывать отпуск, если сотрудник не отгулял отпуск за несколько предыдущих периодов? Тоесть, отдельно рассчитать каждый период, а потом сложить, количество компенсируемых дней по каждому отдельному периоду?
именно так

sweet

18.01.2011

13:11

Здравствуйте.Срочно нужна консультация специалиста, КРУ наседает. Работник был уволен по статье и выплачена компенсация за неиспользованый отпуск.Восстановлен по решению суда через 2 месяца и увольняется по собственному желанию.Должна ли я насчитать ему неиспользованый отпуск за время вынужденого прогула и каким документом подтвердить.Спасибо.

Karishka

18.01.2011

13:20

sweet писал(а):
Здравствуйте.Срочно нужна консультация специалиста, КРУ наседает. Работник был уволен по статье и выплачена компенсация за неиспользованый отпуск.Восстановлен по решению суда через 2 месяца и увольняется по собственному желанию.Должна ли я насчитать ему неиспользованый отпуск за время вынужденого прогула и каким документом подтвердить.Спасибо.
Да, должны включить время вынужденного прогула при расчете компенсации за неиспользованный отпуск. Подтвердить можете п. 2 статьи 9 Закона Украины "Об отпусках" - там четко этот случай прописан Цитата:
Стаття 9. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються: ... 2) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу)

sweet

18.01.2011

13:43

Большое спасибо

Дар'я

20.01.2011

15:27

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, при расчете дней компенсации за неиспользованный отпуск мы берем 24 к.д. или кол-во дней основного отпуска с доп.отпуском, если такой положен? Например, по колдоговору худ.руководителю положен отпуск 24 к.д. + 6 дней доп.отпуска. При увольнении мне брать цифру 24 или 30 дней, чтобы высчитать компенсацию??! Буду признательна за скорый ответ. Спасибо.

omo

20.01.2011

15:39

Dashunka писал(а):
при расчете дней компенсации за неиспользованный отпуск мы берем 24 к.д. или кол-во дней основного отпуска с доп.отпуском, если такой положен? Например, по колдоговору худ.руководителю положен отпуск 24 к.д. + 6 дней доп.отпуска. При увольнении мне брать цифру 24 или 30 дней, чтобы высчитать компенсацию??!
30

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет