Logo MCFR
ГоловнаФорум

Звільнення за прогул

Лика

16.05.2016

11:54

Подскажите пожалуйста с какого числа нужно увольнять работника за прогул? Работник на выходит на работу более 1 месяца, и не выходит по настоящее время без уважительных причин, расследования и сбор документов завершен, профком дал согласие на увольнение. Вопрос с какого числа увольнять за прогул? С первого дня невыхода на работу?

Ірина Миколаївна

16.05.2016

12:55

Відповідь користувачу Лика на повідомлення #190396

последним раб. днем.

Ольга

24.05.2016

09:09

Доброго дня! Я кадровик новичок. Буль-ласка проконсультуйте мене. У нашому закладі лікар стоматолог не зявляється на роботу протягом 5 місяців, остання явка 28.11.2015р.. В нашому закладі він працює 2роки і 6 місяців після закінчення університету. Навчався на державній формі. Він не є місцевий. На телефоні дзвінки не відповідає. Як правильно поступити . На даний час у нас є: акти відсутності працівника на роботі за кожен робочий день. Доповідні записки на імя головного лікаря про його відсутність. Йому було надіслано лист з повідомленням про надання письмового пояснення. Акт про ненаписання працівником письмового пояснення. Голові профспілкового комітету надано подання про звільнення даного працівника.
Як правильно звільнити і по якій статі а якщо ми його не звільнимо яке покарання буде мені.

Марина

19.04.2017

18:19

Доброго дня! підкажить будь ласка, чи враховуються дні прогулу в розрахунок для компенсації невикористаної щорічної відпустки? рахунок днів прогулу вже більше місяця, тож вагаюся. заздалегідь вдячна

Марина

19.04.2017

19:16

Відповідь користувачу Лика на повідомлення #190396

[Видалено автором]14

Марина

19.04.2017

19:18

Відповідь користувачу Марина на повідомлення #199230

Дні прогулу в розрахунок для компенсації невикористаної щорічної відпустки не враховують. Головне задокументуйте вірно прогул.
Всі періоди, що дають право на щорічну відпустку зазначено в ЗУ "Про відпустки" Стаття 9. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

y4enuk

12.07.2017

10:47

Доброго дня!
Працівник з 25.04 не ходив на роботу. Здав лікарняне відкрите 25.04 по 28.04 (продовжує хворіти). Більше ні слуху ні духу. Писали листи, їздили додому, телефонували, є всі акти та службові. Сьогодні з'явився приніс лікарняне з 29.04 по 15.05.17 (закрите). Надав пояснення що з 16.05.17 не з'являвся на роботу так як працювати на нашому підприємстві він не хоче.
Зробила наказ від 12.07.2017 року на звільнення:
ЗВІЛЬНИТИ:

П.І.П. з посади сторожа 15.05.2017р.(останній робочий день у його випадку день лікарняного) у зв’язку з прогулом без поважних причин, п.4 ст.40 КЗпП України.
Головному бухгалтеру провести остаточний розрахунок.
На що мій бухгалтер говорить, що у неї здані всі звіти по ЄСВ, і що я повинна звільнити його наказом від сьогодні і сьогоднішнім числом.
При тому, що з 29.04 у нього в табелі стояли нез'ясовані причини. Я так розумію, що сьогодні я повинна зробити коригування табелів з позначенням лікарняного з 29.04-15.05 і на прогул з 16.05 по сьогодні.
Я як все ж таки вчинити з наказом на звільнення????

torywka

12.07.2017

16:04

Наказ на звільнення за прогул без поважних причин - це єдиний наказ, де можна ставити дату "заднім числом".
Вам необхідно відкоригувати табелі і проставити працівнику лікарняний, та подати його на оплату. Оскільки лікарняний - це відсутність на роботі за поважної причини. А після лікарняного і до фактичного прийняття рішення про звільнення - прогули.

y4enuk

13.07.2017

10:39

Відповідь користувачу torywka на повідомлення #200903

Дякую!

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет