Logo MCFR
ГоловнаФорум

Строковий трудовий договір

Lenusja

30.11.2012

13:58

Доброго дня! Підскажіть будь ласка! Прийняли працівника за строковим трудовим договором на місяць. Термін скоро закінчується. Директор пропонує продовжити темін строкового договору? Чи можемо ми це зробити? Та який мінімальний та максимальний термін?

Олена Борисівна

30.11.2012

16:29

Lenusja писал(а):
Прийняли працівника за строковим трудовим договором на місяць. Термін скоро закінчується. Директор пропонує продовжити темін строкового договору? Чи можемо ми це зробити? Та який мінімальний та максимальний термін?
Строк трудового договору визначається не мінімальними чи максимальними термінами, а конкретними обставинами, які є підставою для укладання строкового трудового договору (часом, необхідним для виконання роботи, що носить тимчасовий характер, або умовами виконання певної роботи). Див. частину другу ст. 23 КЗпП.

Валентин

05.11.2015

15:55

Доброго дня! Підскажіть будь ласка! В нас проходить реорганізація установи, а саме закриття однієї юр.особи та відкриття іншої. Юр. особа це медична установа. Чи можемо ми (безумовно) за згодою з пенсіонерами вкладати строковий трудовий договір на рік.

Юлія

03.12.2015

13:04

[повідомлення перенесено з іншої теми]
Підкажіть будь ласка, якщо у нас у працівника закінчується термін строкового трудового договору 06.12.2015 і ми продовжуємо з ним трудові відносини, мені взагалі нічого не потрібно, тобто не нового наказу, нічого? Договір автоматом стає безстроковим?

Анна

03.12.2015

13:49

[повідомлення перенесено з іншої теми]
Так, дія трудового договору вважатиметься продовженою на невизнечений строк (ст 39-1 КЗпП), але можна й видати наказ про зміну характеру трудового договору , якщо не бажаєте чекати, домовились, дати 06.12., або щоб засвідчити такий факт.

Юлія

03.12.2015

14:05

[повідомлення перенесено з іншої теми]
Дякую.

Юлія

03.12.2015

14:24

[повідомлення перенесено з іншої теми]
А в трудовій книжці я повинна написати Прийнятий на посаду ------ згідно трудового договору?

Анна

08.12.2015

18:37

При прийнятті за строковим трудовим договором мали внести запис про це , без зазначення його характеру, тобто "строковості". Підствава - наказ про прийняття, незалежно від форми трудового договору. Якщо ж строк тр.д прождовжується, то в трудовій це не відображається.

Інна Федорченко

08.12.2015

21:20

Ні.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет