Logo MCFR
ГоловнаФорум

прийняття на держслужбу з випробувальним терміном

Катерина

14.07.2017

09:19

Шановні колеги, підкажіть, будь ласка. Приймаємо на роботу за результатами конкурсу. Людина вперше займе посаду державної служби. Отже, встановлення випробувального терміну є обовязковим (ст. 35 ЗУ про ДС). А якщо людина має ІІІ групу інвалідності, чи можна їй встановлювати випробувальний термін, чи не буде це суперечити КЗпП ст. 26? Дякую

893lle

14.07.2017

14:29

це б суперечило ч. 3 ст. 26 КЗпП якби прийняття на держслужбу здійснювалося не вперше. однак у даному випадку норми закону №889 мають пріоритет перед загальним законодавством.

Катерина

14.07.2017

15:53

Дякую, за відповідь

Наталія

01.11.2017

14:26

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, у вирішенні такого питання. Працівник призначений на посаду державного службовця вперше за результатами конкурсу, йому встановлено випробувальний термін 6 місяців, ранг не присвоєний. Чи може цей працівник перевестися на рівнозначну посаду в інший держорган, якщо випробувальний термін ще не закінчився та ранг не присвоєний. Як діяти кадровику іншого органу у такому випадку? Заздалегіть дякую.

Наталія

02.11.2017

12:16

Якщо жінка влаштувалась на роботу (держслужба), на випробувальний термін, та виявилось що вона вагідна (термін 20 тижнів), чи мають право її звільнити? Та чи мають право ставити її на випробувальний термін?

Ирина

08.02.2018

13:53

ні.

Віталій

09.02.2018

08:22

Відповідь користувачу на повідомлення #202688

вперше прийняті на держслужбу - з випробувальним терміном без виключень. звільнити мають право, але з виконанням всіх умов за КЗпПУ. реальніше за все можуть перевести на іншу посаду, у т.ч. й не держслужби. велике значення мають деталі.

893lle

12.02.2018

13:50

якщо це перше призначення на посаду держслужби, ви були зобов'язані встановити випробування, а от звільнити ви її не можете - діють гарантії щодо заборони звільнення, встановлені у статті 184 КЗпП.

Віталій, Цитата:
звільнити мають право, але з виконанням всіх умов за КЗпПУ

яких саме умов? там допускається звільнення лише у випадку повної ліквідації чи закінчення строкового трудового договору, та й то з обов'язковим працевлаштуванням.

Модератори:


Зараз на форумі

Активні користувачі (за останні 3 хвилини): немає.

Модераторів: немає.

Останній зареєстрований:

Усього зараз відвідувачів на форумі: , з них прихованих:

Найбільше відвідувань було зафіксовано : відвідувачів

Тільки зареєстровані користувачі можуть відповідати
на повідомлення в цьому розділі.

Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся

 
 

Профайл Особистий
кабінет